“Kredītinformācijas birojs” ticis pie “Gelvora” datiem, apkopotas 1 milj. kredītvēstures

KIB (“Kredītinformācijas birojs”) ir parakstīji līgumu ar parādu piedzīšanas un uzraudzības uzņēmumu “Gelvora”, kurā vienojušies par savstarpēju datu apmaiņu. Tādā veidā tiks ievērojami paplašināta kā juridisko, tā arī fizisko personu kopējās datu bāzes, kas apjoma ziņā pārsniegs Latvijas Bankas esošo datu reģistru.

Tiek paredzēts, ka, pievienojot “Gelvora” datus jau esošajai KIB datu bāzei, “Kredītinformācijas biroja” datu bāzē būs pieejami vairāk nekā miljons unikālu privātpersonu kredītu vēstures ierakstu. Vienlaikus šajā datu bāzē pašreiz ir atrodama arī informācija par daudz vairāk nekā 360 000 darbu beigušiem un joprojām aktīviem uzņēmējiem un viņu uzņēmumiem. KIB prognozē, ka tiklīdz datu bāzei tiks pievienot “Gelvora” dati, juridisko personu ar negatīviem ierakstiem skaits iespējams pieaugs līdz pat 80 000.

Iespaidīgie datu apjomi palīdzēs uzņēmējdarbības videi Latvijā

Intars Miķelsons, KIB valdes loceklis, informē, ka “Kredītinformācijas biroja” datu sistēmā pēc “Gelvora” datu iepludināšanas atradīsies informācija par 1,4 miljoniem aktīvo līgumu, kas ir par 246 000 līgumiem vairāk nekā ir pieejami Latvijas Bankai (1,154 miljoni aktīvu līgumu).

Jānis Lukaševskis, “Gelvora” pārstāvis, notikušo sadarbības līguma noslēgšanu vērtē kā ļoti efektīvu Latvijas uzņēmējdarbības pagrieziena punktu. Viņaprāt ir nozīmīgi tas, ka uzņēmumiem tagad būs pieejama objektīva datu bāze, jo ir svarīgi rūpīgi izvērtēt potenciālo sadarbības partneru maksātspēju. Viņš ir pārliecināts, ka, pateicoties “Gelvora” parādu vēstures datu bāzes apjomam un tam, ka “Gelvora” ir starp lielākajiem Latvijā esošajiem parādu piedziņas uzņēmumiem, tad, kad KIB datu bāzē tiks iekļauti “Gelvora” pieejamie dati, uzņēmēji varēs daudz efektīvāk izvērtēt potenciālos sadarbības partnerus un klientus. Šī savienība ilgtermiņā spēs paaugstināt dažu uzņēmumu rentabilitātes līmeni, kā arī Latvijas uzņēmējdarbības vidi kā tādu.

KIB kļūst arvien spēcīgāks

“Gelvora” nav ne pirmais, ne vienīgais parādu piedzinēju uzņēmums, ar  ko KIB noslēguši sadarbības līgumu. Ja precīzāk, tas ir jau sestais šāda veida uzņēmums, kas sniedz iespēju KIB nostiprināt līdera pozīcijas Latvijā, apvienojot vienā datu bāzē aptuveni pusi no kopējās informācijas parādu piedziņas jomā.